Projekt Jedenáctka se staví bez stavebního povolení

V Praze dne 29. 9. 2010

Radnice Prahy 11 oznámila 31.8.2010 zahájení výstavby bazénu „Jedenáctka“, dosud ale nemá stavební povolení

Tisková zpráva

Na každé druhé lavičce na Jižním Městě je bombastická reklama na projekt „Jedenáctka – bazén a sportoviště“. A nejen to, dokonce i v metru si starosta Mlejnský všem pražanům stěžuje, že mu 35 let někdo sliboval výstavbu bazénu, ale až on a jeho spolustraníci jej dokázali začít stavět. Důležité je i konkrétní datum, které zdobí všechny možné i nemožné reklamní plochy pronajaté od jihoměstské ODS: 31.8.2010 začala radnice stavět bazén a sportoviště.

Téměř se nechce věřit, že by radnice oznamovala tak dramaticky něco, co není pravda. A přesto - z prosté otázky na jednání posledního zastupitelstva Prahy 11 (17.9.2010), kde že je na onu úžasnou stavbu stavební povolení, se vyklubalo překvapivé sdělení: Radnice nestaví bazén, ale pouze plot. Plot navíc není pro výstavbu projektu „Jedenáctka“, ale pro staveniště projektu „Vodní svět“, s jehož výstavbou sama radnice již nepočítá!

Běžný občan ví, že když chce zahájit výstavbu bazénu, tak na jeho výstavbu potřebuje stavební povolení. Starosta Mlejnský, lídr kandidátky ODS na Jižním Městě, ovšem ke své výstavbě bazénu stavební povolení nepotřebuje. Za pomoci obrovské reklamní kampaně totiž staví jen virtuálně. Žádné pravomocné stavební povolení na výstavbu bazénu či sportovišť pro projekt „Jedenáctka“ totiž není stavebním úřadem vydáno. A dočasné oplocení pro staveniště projednávané na zářijovém zastupitelstvu je možno stavět již na základě územního souhlasu. Ale proč to zmiňovat? Starosta předpokládá, že reklamní sdělení si nebude nikdo ověřovat. Všichni jsme přeci rádi, že budeme mít konečně vysněný bazén. To, že bude jen 25 metrový a není v současnosti finančně krytý, není v tuto chvíli podstatné.

Zvídavý občan se dozví, že vydáno je alespoň územní rozhodnutí. Jenže ouha: to není vydáno na projekt „Jedenáctka“, ale na projekt úplně jiný: projekt s názvem „Vodní svět“, který se od slavné „Jedenáctky“ podstatně liší. O medializovaném projektu „Jedenáctka“ ( http://www.jedenactkavs.cz/jedenactkavs/) se na stavební úřadě sice ví, ale dosud nebyla předložena dokumentace ani k územnímu rozhodnutí, natož stavebnímu povolení.

Chcete si informaci ověřit? Přenosy ze zastupitelstva Prahy 11 jsou přece k dispozici na webu http://www.tvpraha11.cz/zastupitelstvo/index.php?jednani=72. No, jen si klikněte, zjistíte, že „následkem výpadku proudu byl záznam z jednání zastupitelstva poškozen“.

Radnice se ale snaží občany informovat seč může: jen v letošním roce utratí Praha 11 na propagaci projektu „Jedenáctka“ 2 miliony. Že je propagováno jen velké nic, tedy pardon, plot okolo pozemku? Koho to zajímá? Důležité je přeci před volbami všem ukázat, že dobrá věc se podařila! Na Jižním Městě tak máme jistě nejpropagovanější plot pro staveniště z celé Prahy, možná i republiky! Jen stále nevíme, co bude za plotem stát – původně plánovaný „Vodní svět“ nebo avizovaná „Jedenáctka“? A to do této chvíle bylo na akci „Vodní svět“ vydáno celkem cca 30 mil Kč.

A kdyby vás snad zajímalo, z jakých peněz má být avizovaný bazén postaven, budete také překvapeni. Po několika letech slibů, že radnice sežene evropské zdroje, přiznal starosta, že jedinou možností jsou vlastní prostředky Prahy 11. Kde se vezmou? No přece z privatizace – tedy z prodaných bytů. Jenže půl miliarda, kterou takto na vytoužený bazén naspořily předcházející generace politiků, se za působení starosty Mlejnského rozplynula. Na privatizačním účtu je dnes necelých 20 milionů korun. Na postavení plotu pro staveniště by to ale snad mohlo stačit.

Kontakty:

Ing. Radka Soukupová Ing. Jiří Štyler Mgr. Zděněk Kvítek, Ph.D.

Gsm: 731 830 371 Gsm: 608 161 430 Gsm: 724 606 911

členka zastupitelstva MČ Praha 11 člen o.s. Chodov člen o.s. Hezké Jižní Město

Hnutí pro Prahu 11, www.hpp11.cz

Zadáno: 2010-10-06 00:32

Dotčená obec: Praha 11

Zobrazeno 2739x

Odtvítovat Sdílet přes facebook Odeslat e-mailem


HLEDAT